İnsan Kaynakları

İstihdam Stratejimiz

ENSİA olarak istihdam stratejimiz, ululararası standartlarda ve dünya kalitesinde bir işe alım sürecini yönetmektir. Bu strateji, derneğimizin değerleri ile uyumluluk gösterir ve iş kollarının gereksinimlerini karşılayan yüksek kalitede ve farklılığa önem veren adayları bulma, seçme ve işe alım süreçlerinde üye firmalarımızı desteklemeyi kapsar.

Derneğimize yapılan başvuruları değerlendirilirken, “doğru işe doğru kişi” ilkesine büyük önem verilmekte ve kişilerin gerekli nitelikleri taşıyor olması esas alınmaktadır. İşe alım ve yönlendirme stratejimizin temelini adil ve kaliteli bir seçme süreci yürüterek, alanında en yetkin bireyleri üye firmalarımızın kadrosuna almak ve geliştirmek oluşturmaktadır. Hiçbir işe alım mevcut veya potansiyel üyelerin ya da belirli kişilerin ilişkileri veya bağlantılarına dayalı olarak gerçekleştirilmemektedir.

Oluşan personel ihtiyaçları kapsamında deneyimli, deneyimsiz ve yeni mezun çalışanların işe alımı için farklı programlar yürütülmektedir.

Dış aday ile doldurulacak pozisyonlar için; ENSİA İnsan Kaynakları internet sayfası üzerinden bireysel başvurular alınır.
Tüm başvurular derneğimiz veri tabanına kaydedilir ve işe alım süreci başlatılır.

İnsan Kaynakları içinde profesyonel bir değerlendirme ekibimiz bulunmakta ve istihdam uzmanlarımız, adaylarla pozisyonun ilgili yöneticilerinin de katıldığı yapılandırılmış görüşmeler gerçekleştirerek bu süreci başarı ile yürütmektedirler. Görüşmelere ek olarak, pozisyonun gerekliliklerine göre Genel Yetenek Testi, İngilizce Testi gibi farklı testler de uygulanabilir.

ENSİA İstihdam Stratejisi çerçevesinde, unvandan ve pozisyondan bağımsız olarak her çalışanın kendi işinin lideri olması ve kariyerine yön vermesi beklenmektedir. Bu bakış açısıyla, geleceğin enerji sektörü liderlerine ışık tutmayı hedefleyen kurumumuzda sektör içinde çeşitli alanlarda faaliyet gösteren firmalarda iş imkânı sunulmaktadır. Ayrıca, derneğimiz, uluslararası işbirlikleri çerçevesinde, uluslararası kariyer fırsatları da sunmaktadır.