YÖNETİM KURULUMUZ

Hüseyin Vatansever

1964 yılında Bulgaristan’nın Sliven kentinde doğan Hüseyin Vatansever, 1973 yılında ailesiyle birlikte Türkiye’ye göç ederek Tekirdağ’ın Çorlu ilçesine yerleşti. İlk, orta ve lise eğitimini Çorlu’da tamamlayan Vatansever, 1987 yılında Trakya Üniversitesi Mimarlık-Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1988-1990 yılları arasında Trakya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamladı.
1987 yılında Trakya Birlik’e bağlı Bursa-Karacabey Yağ Tesisleri’nde göreve başlayan Hüseyin Vatansever, 1988 yılında aynı kuruma bağlı Tekirdağ Entegre Tesisleri’nde görev aldı. Askerlik görevini Kara Harp Okulu’nda yedek subay olarak tamamladıktan sonra, 1993 yılında eşi ve meslektaşı Nursel Vatansever ile birlikte EMA Isıtma Soğutma Klima San. ve Tic. Ltd Şirketi’ni kurdu.
Mesleki sivil toplum örgütlerinde aktif görevler alan Vatansever, Makine Mühendisleri Odası (MMO), Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD), Ege Soğutma Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ESSİAD) üyesi…
2001-2005 yılları arasında ESSİAD Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Sekreteri ve Başkan Vekili olarak görev yapan Hüseyin Vatansever, 2011-2013 yılları arasında derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürdü.
Hüseyin Vatansever;
• Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi’nde TESKON Yürütme Kurulu Üyeliği (2003-2007);
• MMO Tesisat Komisyonu Başkanlığı (2006-2008);
• Türkiye Kızılay Derneği Urla Şubesi Başkanlığı (2008-2009);
• Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Tesisat Müteahhitleri Tesisat Meslek Komitesi ve EBSO Meclis Üyeliği (2005-2009);
• Ulusal Fotovoltaik Teknoloji Platformu (UFTP) Yürütme Kurulu Üyeliği (2005-2009);
• EBSO Yönetim Kurulu Sayman Üyeliği, Enerji ve Enerji Verimliliği Çalışma Grubu Başkanlığı (2009-2017);
• Günay Hayat Vakfı kurucu Mütevelli Heyet üyeliği (2016-…)
• Bergama Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı (2014-2017) görevlerinde bulundu
2005 yılından itibaren EBSO bünyesinde yer alan Üniversite-Sanayi Koordinasyon Kurulu’nun (ÜSKK) aktif bir üyesi olarak çalışan Hüseyin Vatansever; TOBB İnşaat Meclis Üyeliği, Bergama Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanlığı, Tire Organize Sanayi BölgesiYönetim Kurulu Üyesi görevlerini ifa etti.
Kısa adı ISKAV olan İklimlendirme Soğutma Klima Araştırma Vakfı’nda ESSİAD’ı temsilen Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yeni Projeler Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulunan Hüseyin Vatansever; 2016 yılından itibaren kurucuları arasında yer aldığı Enerji Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nde (ENSİA) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor, evli ve iki çocuk babası…

Hüseyin Vatansever
(EMA Enerji - Başkan)

Alper Kalaycı

1973 yılında Ankara’da doğan Alper Kalaycı; ilk, orta ve lise eğitimini Bolu’da tamamladı. 1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Kalaycı, iş hayatına 1998-2001 yılları arasında Türkiye’nin ilk rüzgâr enerjisi santrallerinin montaj ve bakım mühendisi olarak başladı. 2001 yılı Aralık ayından itibaren, Ege Serbest Bölgesi’nde Türkiye’nin ilk kompozit rüzgâr türbini kanadı üretimini yapan Enercon Aero Rüzgar Endüstrisi şirketinde göreve başlayan Kalaycı, 2009 yılından bugüne aynı şirketin Genel Müdürü… İzmir Torbalı’da rüzgâr türbini beton kulesi üretimi yapan WEC Kule şirketinin de Genel Müdürü olan Alper Kalaycı; Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) 31. Diğer Plastik Ürünler Meslek Komitesi Başkanlığı ve Ege Serbest Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği (ESBİAD) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürüyor. 2016 yılında Enerji Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (ENSİA) kurucu kadrosu içinde yer alan Alper Kalaycı, halen derneğin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı… Basketbol ve zıpkınla sualtı avcılığı sporlarıyla ilgilenen Kalaycı, iyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor, evli ve bir çocuk babası…

Alper Kalaycı
(Enercon - Başkan Yardımcısı)

Murat Güler

1982 yılında İzmir’de dünyaya gelen Murat Güler, 2000 yılında İzmir Atatürk Lisesi’nden, 2005 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. İş hayatına aynı yıl İstanbul’da başlayan Güler, 2006 yılı Aralık ayından itibaren aile şirketi Güler Mühendislik’te Elektrik Mühendisi olarak görev aldı. 2013 yılında Menemen Serbest Bölgesi’nde Güler Güneş Enerji Sistemleri A.Ş.’yi kurarak yenilenebilir enerji sektörüne yatırımcı olarak adım attı. Halen her iki şirkette Genel Müdür olarak görev yapan Güler, başta Elektrik Mühendisleri Odası olmak üzere mesleki ve sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler alıyor. Satranç ve motorsiklet sporlarıyla aktif olan ilgilenen Güler; Satranç Kulüpleri Birliği Başkan Yardımcılığı, Elektrik Mühendisleri Odası Serbest Mühendis Müşavir Komitesi Başkan Yardımcılığı, 2013-2016 yılları arasında EBSO 61. Enerji ve Elektrik Tesisatı Meslek Komitesi’nde Başkanlık görevlerini yürüttü. Kuzey Rüzgarı Viento Eğitim ve Motosiklet Spor Kulübü Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyesi olan Murat Güler, Enerji Sanayici ve İşadamları Derneği’nde (ENSİA), Yönetim Kurulu Sayman Üyesi olarak görevini sürdürüyor. İngilizce bilen Murat Güler, bir çocuk babası.

Murat Güler
(Güler Mühendislik - Sayman)

Tibet Arbak

1969 yılında Almanya’nın Münih kentinde doğan Tibet Arbak, ilk ve orta okulu İzmir-Karşıyaka’da, lise eğitimini İzmir Motor Teknik Meslek Lisesi’nde tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Arbak, Viyana Göhte Instutute’de bir yıl Almanca eğitimi aldı. Profesyonel meslek hayatına aile şirketi Tibet Makine’de başlayan Tibet Arbak; halen Arbak A.Ş Kurucu Ortağı, Tibex Dış Ticaret şirketi Kurucu Ortağı, Arbak Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Tibet Makine A.Ş’de İcra Kurulu Başkanı (CEO) görevlerini sürdürüyor. 2002-2004 yılları arasında Kurucu Ortağı olduğu OSB Sektörel Dış Ticaret şirketinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunan Arbak, pek çok sivil toplum kuruluşunda aktif görevler aldı. 1996 yılında üyesi olduğu Junior Chamber Internatiolal’da (JCI) 2000 yılında Başkan Yardımcılığı, 2001 yılında Eğitimden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2001 yılında Junior Chamber International İsveç Akademisi’nde “Eğitimcinin Eğitimi” diploması alan Arbak, 2002 Yılında JCI İzmir Başkanı 2003-2004 yılları arasında JCI Türkiye Başkanlığı yaptı. İngilizce ve Almanca bilen Tibet Arbak, evli ve 2 çocuk babası.

Tibet Arbak
(Tibet Makine - Üye)

Zeynep Şemsi Aysalar

1974 yılında Mersin’in Tarsus ilçesinde doğan Zeynep Şemsi Aysalar; ilk, orta ve lise eğitimini Tarsus’ta tamamladı. 1997 yılında Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F İktisat Bölümü’nden mezun olan Aysalar, Toros Üniversitesi’nde Mühendislik Teknolojileri alanında Yüksek Lisansını tamamladı., Amerika Stanford Üniversitesinde, “Üniversite-Sanayi İşbirliği” başlıklı eğitim programına katıldı. 1996 yılında Tarsus-Mersin Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren aile şirketi Berdan Civata Somun A.Ş.’de Satın Alma Uzmanı olarak iş hayatına başladı. Aynı şirkette 1998-2000 arasında Satınalma Müdürliğü, 2000-2005 arasında Finans ve İdari İşler Müdürlüğü, 2005-2010 arasında Pazarlama ve Satış Direktörlüğü yapan Zeynep Şemsi Aysalar, 2010 yılından bugüne dört şirketten oluşan Berdan Grubu’nda (Berdan Cıvata A.Ş. Berdan Yüzey Kaplama A.Ş., Berdan ARGE-Bilişim A.Ş., Berdan Almanya GMBH) CEO olarak görev yapıyor. Grubun kurumsallaşma çalışmaları, TURQUALİTY (TQ) ve Marka Programına dahil olması, Mersin’in ilk Ar-Ge Merkezinin kurulmasına liderlik eden Aysalar, evli ve iki çocuk annesi...

Zeynep Şemsi Aysalar
(Berdan Civata - Üye)

Bekir Girgin

1969 yılında Erzurum’da doğan Bekir Girgin; ilk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. 1987 yılında Bornova Anadolu Lisesi’nden, 1992 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü’nde İşletme yülsek lisansını tamamladı. 1994 yılından itibaren aile şirketi Gimas Girgin Makine A.Ş’de çalışmaya başlayan Girgin, halen aynı şirkette Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.
Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Özel Amaçlı Makine Sanayi Meslek Komitesi Başkanlığı görevini sürdüren Bekir Girgin, İngilizce biliyor, bir çocuk babası.

Bekir Girgin
(Gimas Makine- Üye)

Onur Günduru

1980 yılında İzmir’de dünyaya gelen Onur Günduru, 2002 yılında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünü Bilgisayar Mühendisliği bölümünü derece ile bitirdi. Bitirme tezini satarak iş hayatına başlayan Günduru; 2005 yılında enerji, nano-teknoloji, biyo-teknoloji alanlarında çeşitli dersler alarak Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Yüksek Lisansı programından mezun oldu. Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şube yönetiminde hem de Bilgisayar Mühendisleri Odası’nın kuruluş sürecinde yer aldı. • Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü EVD Lisansı kapsamında görevlendirilmiş sanayi/bina enerji yöneticiliği ve bina etüt proje uzmanlığı; • AB 7. Çerçeve Programı kapsamında desteklenen ve kamu binalarında %50 enerji verimliliği sağlama hedefli BRICKER projesi partnerliği; • GGF TAF - FiM enerji ve etki fonları için enerji danışmanlığı ve finans sektörü eğitimciliği; • UNIDO ISO50001 Enerji Yönetim Sistemi Danışmanlığı ve IEnMP ISO50001 Baş Tetkikçiliği; • Enerji verimliliği projelerine yatırım yapılabilir notu vermek üzere geliştirilmiş ICP (Investor Confidence Project) Mezuniyeti; • Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü, Türkiye Enerji Verimliliği Portal Danışmanlığı’na sahip olan Onur Günduru, 2010 yılından bu yana enerji yönetimi, enerji etütleri, enerji yönetim sistemi kurulması ve denetimi ile enerji projelerini doğrulama alanlarında 50’den fazla proje tamamladı. Enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji alanlarında proje geliştirerek iklim değişikliğine karşı mücadeleye katılan Onur Enerji firmasının Teknik Müdürü olan Onur Günduru, 2014 yılından bugüne Enerji Yönetimi Derneği Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürüyor. 2016 yılından itibaren kurucuları arasında yer aldığı Türk Temiz Enerji Kümelenme çalışması odağındaki Enerji Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Günduru; çok sayıda üniversite etkinliğinde enerji, düşük karbon ekonomisi, girişimcilik ve yeni nesil teknolojiler başlıklarında konuşmacı, danışman ve ilgili projelerde mentör olarak yer alıyor.

Onur Günduru
(Onur Enerji - Üye)

Erdem Özsoy

1967 yılında İzmir’de doğan Erdem Özsoy, 1989 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Hava Kuvvetleri’ndeki askerlik hizmeti sonrası Türkiye’de faaliyet gösteren bir Fransız sermayeli şirkette çalıştıktan sonra, Türkiye’nin ilk petrokimya şirketi Petkim bünyesindeki Etilen Fabrikası kapasite artışı projesinde görev aldı. Enerji ve petrol sektöründe endüstriyel tesislerin inşaatlarını yapan bir şirkette Türkiye, Afrika ve Ortadoğu’da pek çok projede çeşitli pozisyonlarda görev yapan Erdem Özsoy, Suudi Arabistan’da kurulan ortak girişimin Genel Müdürü olarak şirketteki 19 yıllık görevini tamamladı. 2014 yılında Türkiye’ye dönen ve 2017 yılına kadar EMA Grup bünyesinde CEO olarak görev yapan Erdem Özsoy, halen farklı sektörlerde kendisine ait işletmelerde iş hayatını sürdürüyor. Özsoy, CEGON Endüstriyel şirketinde Yönetim Danışmanlığı görevinin yanı sıra, Ortadoğu kökenli bir yatırım fonunun Türkiye Temsilcisi olarak aktif iş hayatına devam ediyor. 2016 yılında Enerji Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin kurucuları arasında yer alan Özsoy, derneğin Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor. İyi derecede İngilizce bilen Erdem Özsoy, evli ve iki çocuk babası.

Erdem Özsoy
(CEGON Endüstriyel - Üye)

Serkan Çolakkaya

1975 yılında Kahramanmaraş’ta dünyaya gelen Serkan Çolakkaya, 1998 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. İş hayatına 1998 yılında İzmirMetrosu’nun yüklenicisi Yüksel Proje-Yapı Merkezi-Güler Mühendislik Ortak Girişim Grubu’nda başlayan Çolakkaya, askerlik görevini yedek subay olarak tamamladıktan sonra 2000-2001 yılları arasında Gesa Güç Sistemleri A.Ş’de Bölge Satış Müdürü, 2001-2002 yılları arasında Met Mühendislik A.Ş’de Proje ve Saha Mühendisliği görevlerinde bulundu. 2002-2018 yılları arasında İzmir Atatürk Organize Bölgesi’nde Elektrik İşletme Müdürü ve Enerji Yönetim Birimi Sorumlusu olarak görev yapan Serkan Çolakkaya, 125 Megavat kurulu gücündeki ATAER Enerji Santrali başta olmak üzere İAOSB bünyesindeki tüm enerji sisteminin işletmesinden sorumlu olarak çalıştı. 2014 yılında Sertek Enerji Danışmanlık şirketini kuran Çolakkaya, halen Aliağa Organize Sanayi Bölgesi, Bergama Organize Sanayi Bölgesi, İzmir Serbest Bölgesi (İZBAŞ), Bakioğlu Holding, Norm Holding gibi kurumlara Elektrik Danışmanlığı hizmeti veriyor. Türkiye’nin farklı kentlerinde farklı güçlerdeki pek çok Güneş Enerji Sistemi (GES) projesini, fizibilite aşamasından devreye alma aşamasına kadar tüm süreçlerini üstlenen Serkan Çolakkaya; ISO 50001 Enerji Yönetimi Sistemleri Uzmanlığı Belgesi ve Enerji Yöneticisi Sertifikası’na sahip…
Elektrik Mühendisleri Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası - Enerji ve Enerji ve Enerji Verimliliği Çalışma Grubu, Enerji Sanayicileri ve İşadamları Derneği üyesi olan Serkan Çolakkaya; İngilizce biliyor, bir çocuk babası.

Serkan Çolakkaya

Ender Demirbaş

1971 yılında Balıkesir’in Susurluk ilçesinde doğan Ender Demirbas; ilk, orta ve lise eğitimini bu ilçede tamamladı. 1993 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1994 yılında İngilizce dil eğitimi için bir yıl süre ile ABD-Texas’da bulundu. 2014 yılında aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstütisü’nden Enerji Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı. İş yaşamına 1995 yılında Terbay A.Ş’de başlayan Ender Demirbaş, 1998 yılına kadar adı geçen şirketin imalat ve montaj projeleri gerçekleştirdiği Söke Çimento Fabrikası’nda İmalat Şefi, Denizli Çimento Fabrikası’nda Saha Müdürü olarak görev yaptı. 1999-2003 arasında Kocatepe Teknik Metal şirketinde Üretim ve Montaj Mühendisi, 2003-2011 arasında EkotenTekstil A.Ş’de Makina Enerji Müdürü, 2011-2013 arasında Umman Makine şirketinde Saha Müdürü olarak çalışan Demirbaş, 2013 yılından bugüne Mimsan Endüstri Kazanları A.Ş’nin Ege Bölge Temsilcisi görevini sürdürüyor. Atık ısı, çöp ve biokütle kaynaklı elektrik üretim tesislerinin yapımında pek çok proje sorumluluğu olan Ender Demirbaş, yenilenebilir enerji kollarından biri olan denizlerdeki dalga enerjisi ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Radyasyondan Korunma Yöneticiliği (Türkiye Atom Enerjisi Kurumu), Enerji Yöneticiliği (T.C Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı), İş Güvenliği Uzmanlığı (T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı) sertifikalarına sahip olan Demirbaş; TMMOB Enerji Yöneticili Sertifika programında Laboratuvar Eğitici olarak görevi yapıyor.
TMMOB Enerji Komitesi üyeliği yapan Demirbaş, evli ve bir kız çocuk babası.

Ender Demirbaş
(Mimsan- Üye)

Murat Çekirdek

1985 yılında Malatya’da doğan Murat Çekirdek, 2011 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında öğrenci değişimi programı ile 6 ay süreyle İtalya Floransa Üniversitesi’nde eğitim gören Çekirdek, 2016 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü Enerji Anabilim Dalı yüksek lisans eğitiminden mezun oldu.
2011 yılından bu yana yenilenebilir enerji sektöründe görev yapan Murat Çekirdek, halen rüzgar enerjisi ve güneş enerjisi alanında faaliyet gösteren XGEN Enerji’nin Yönetici Ortağı olarak görev yapmaktadır.

Murat Çekirdek
(XGEN Enerji - Üye)

Serkan Aksüyek

1975 yılında İzmir’de doğan Serkan Aksüyek, ilk öğrenimini İstanbul’da, lise öğrenimini İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Ege Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde Kurumsal Yönetişim alanında Yüksek Lisans yaptı.
Gazetecilik yaşamına 1997 yılında İzmir’de SKY TV’de başlayan Aksüyek, 1997-1998 yılları arasında Yeni Asır TV’de program yapımcısı ve Ana Haber Spikeri olarak görev aldı.
1998-2000 yılları arasında Ege TV’de program yapımcısı, Ana Haber Spikeri olarak çalıştı. Bu süre zarfında pek çok özel haber çalışmasına imza attı. Terör örgütü PKK’nın elebaşısı Abdullah Öcalan’ın 1999 yılı Şubat ayında Türkiye’ye getirildiği operasyonun teknik takip sürecini oluşturan, ABD’nin elektronik istihbarat sistemi Echelon’u “Türkiye’de ilk kez” haber yaptı. “Kritik” adlı haber programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi.
2001-2009 yılları arasında Gözlem Gazetesi ve Gözlemci dergisinde; sırasıyla muhabir, editör, Haber Müdürü ve Yazıişleri Müdürü olarak görev aldı. Ulusal ve yerel bazda düzenlenen gazetecilik yarışmalarında toplam 22 ödülün sahibi oldu.
1995-2002 yılları arasında Cumhuriyet Gazetesi’nde pek çok makalesi yayınlanan Serkan Aksüyek; Gözlem Gazetesi’nde, www.bizimizmir.net ve www.ekonominingundemi.com haber sitelerinde güncel ekonomik gelişmeleri konu alan araştırma yazıları kaleme aldı. Halen Ege Telgraf Gazetesi’nde her pazartesi “Gerçek Ekonomi” başlıklı köşesinde ekonomi ağırlıklı yazılarını sürdürüyor. 2009-2014 yılları arasında beş yayın dönemi boyunca Ege TV’de yayınlanan ekonomi programı “Gerçek Ekonomi”nin yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. 2009-2016 yılları arasında Petkim Petrokimya Holding A.Ş bünyesinde Kurumsal İletişim Yöneticisi olarak görev yapan Serkan Aksüyek, şirketin yatırımlarının kamuoyunun tanıtılması, algı ve itibar yönetimi, kurumsal yayınlarının hazırlanması, sosyal sorumluluk projelerinin yönetilmesinde sorumlu olarak görev aldı. Şirketin kurumsal yayın organı Petkim Yaşam Dergisi’ni ilk kez yayınladı ve derginin Genel Yayın Yönetmenliği’ni yürüttü.
2016 yılından itibaren Kurucusu olduğu İBA Stratejik İletişim Danışmanlığı ile farklı sektörlerden kurum ve kuruluşlara değer katmayı sürdürüyor.
Pek çok sivil toplum kuruluşunda ve yönetiminde aktif olarak yer alan Serkan Aksüyek; İzmir Gazeteciler Cemiyeti, Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi, Türkiye Gazeteciler Sendikası İzmir Şubesi, Atatürkçü Düşünce Derneği Karşıyaka Şubesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği İzmir Şubesi, Ulusal Eğitim Derneği İzmir Şubesi, Enerji Sanayicileri ve İşadamları Derneği üyesi, evli ve bir çocuk babası.

Serkan Aksüyek
(İBA Stratejik İletişim - Üye)

Ali Emre Demirel

1966 yılında İzmir’in Karşıyaka ilçesinde doğan Ali Emre Demirel; ilk, orta ve lise öğrenimini Karşıyaka’da tamamladıktan sonra 1988 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’den Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Çalışma hayatına 1988 yılında Austrian Consult firmasında proje mühendisi olarak başlayan Demirel atıksu arıtma tesislerinin inşaat ve ekipman montajlarında görev aldı. 1990-1991 yıllarında Cevher Makina Sanayi’nde Ar-Ge ve proje mühendisi olarak çalıştıktan sonra Med-Union Containers firmasında göreve başladı.
2009 yılına kadar bu şirkette sırasıyla Proje ve Üretim Mühendisi, Üretim Başmühendisi, Ar-Ge Teknik Müdürlüğü, Üretim Müdürlüğü ve Yardımcı Tesisler Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Bu süre içinde ISO yük konteynerleri tasarım ve üretimi ile çeşitli çelik konstrüksiyon imalatlarında görev aldı. Marmaray projesinde batırma tüp geçit çelik konstrüksiyon imalatında Proje Müdürü olarak görev yaptı. 2010 yılında rüzgar enerji santralleri için çelik kule üretimi yapan Alkeg-Tegopi firmasında Üretim Müdürü olarak göreve başlayan Ali Emre Demirel, 2012 yılında Fabrika Müdürlüğü görevine getirildi. 2014-2018 yılları arasında aynı gruba bağlı Ege Kule şirketinde Fabrika Müdürü olarak görev yaptı. Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi’nin 2011, 2015, 2017 yıllarında düzenlediği İzmir Rüzgar Sempozyumu ve Sergisi’nin Yürütme Kurulu üyesi olan Demirel, aynı odanın 26, 27 , 28 ve 29’uncu dönem çalışmalarında yenilenebilir enerji kaynakları uzmanlık komisyonlarında görev aldı.

Ali Emre Demirel

Atakan Özmen

1967 yılında Hatay’ın Dörtyol ilçesinde doğan Atakan Özmen, 1992 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü’nde Yüksek Lisans çalışmaları yapan Özmen; çeşitli kuruluşlarda betonarme/çelik proje, prefabrike yapı üretimi, yapı kimyasalları uygulamaları ve enerji verimliliği konularında deneyim kazandı. Kurucusu olduğu Atak Kompozit Yapı şirketi ile çelik / kompozit yapısal güçlendirme sistemleri ile sismik yalıtım alanlarında faaliyet gösteren Atakan Özmen, evli ve iki çocuk babası...

Atakan Özmen
(Atak Kompozit- Üye)

Ebru Evren Keleş

1990 yılında İzmir’de doğan Ebru Evren Keleş; ilk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. 2013 yılında Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Keleş, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde Mühendislik Yönetimi alanında Yüksek Lisansını tamamladı. 2013 yılında İzmir’de faaliyet gösteren Doyap Yapı A.Ş’de Proje Mühendisi olarak iş hayatına başlayan Keleş, farklı hastane ve laboratuvar inşaat projelerinde görev aldı. 2015 yılında Enercon’un İzmir’deki kanat fabrikası olan Aero Rüzgar Endüstri A.Ş.’de Proses Mühendisi olarak göreve başladı. 2015-2018 yılları arasında bu görevini sürdüren Ebru Evren Keleş, Proje Yöneticisi olarak görevine devam ediyor.

Ebru Evren Keleş
(Enercon - Üye)

Muzaffer Salih Ertan

1954 yılında İstanbul’da doğan Muzaffer Salih Ertan; ilk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra 1978 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1981-1986 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi’ne bağlı Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü’nde R/V K. Piri Reis araştırma gemisinde görev yapan Salih Ertan, 1987-1998 yılları arasında bilişim sektöründe çözümler sunan bir şirketin ortağı olarak, yurt içi ve yurt dışında “Uzak Alan Ağları” konusunda proje yürütücüsü olarak görev aldı. 1998 yılında, “Hızlı Gelişen Bitki Türleri”, “Enerji Bitkileri – Biyokütleden Enerji Üretimi” konularında etkinliklerini başlatan Ertan, organik atıklardan enerji ve akaryakıt üretimi alanındaki çalışmalarına devam ediyor. Güncel ilgi alanları arasında, iklim değişikliği olgusuna karşı; tarım, enerji, çevre ve ormancılık alanlarında bütünleşik bir strateji oluşturmaya yönelik olarak “Agropark” projelerinin tasarlanması ve hayata geçirilmesi yer alıyor. 1997 yılından bu yana, Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki devlet ve özel sektör kuruluşları ile başta biyokütle olmak üzere Yenilenebilir Enerji kaynakları ve bitki biyoteknolojisi alanında yakın işbirliği içinde bulunan Muzaffer Salih Ertan, İngilizce biliyor, iki çocuk babası…

Muzaffer Salih Ertan